Kotva
Mapa webu

MgA. Leticia Kasýková


 

MgA. Leticia Kasýková - kytara

leticia.kasykova@zusricany.cz

 

Na klasickou kytaru začala hrát v šesti letech. Nejdříve v LŠU Majakovského (nyní Pelléova) Praha a pokračovala v ZUŠ Kutná Hora pod vedením Jaroslava Škopka. Pražskou státní konzervatoř absolvovala v roce 2003. Dále si doplňovala kytarové a hudební vzdělání u Zdeňka Dvořáka (studio Principium). V roce 2013 zakončila na FAMU denní studium oboru zvuková tvorba složením státní magisterské zkoušky.
Ještě v průběhu hudebního studia získala několik ocenění ve hře na kytaru v celonárodních kolech soutěže ZUŠ, zúčastnila se mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů v Kutné Hoře, v Rychnově nad Kněžnou, v Brně, v Mikulově, ve Valticích a v Dolním Kubíně.
Při následujícím studiu filmového zvuku na FAMU se díky svému hudebnímu vzdělání zaměřila na hudební nahrávání a doplnila své vzdělaní dalšími volitelnými předměty z oboru hudební režie na HAMU. Vzhledem k této specializaci přidala také do praktických prací k statním zkouškám studiové nahrávky hudebních nástrojů (např. kytara, violoncello, klavír, příčná flétna) a také živé nahrávky absolventských koncertů.
Od roku 2000 začala pedagogicky působit v ZUŠ Kutná Hora - obor hra na klasickou kytaru. Současně s touto pedagogickou praxí, začala od roku 2003 působit také jako asistent zvuku, nebo samostatný mistr zvuku ( např. pořizování hudebních nahrávek, při ozvučení několika seriálů, dokumentárních, animovaných i hraných filmů). Kromě toho se průběžně věnuje střihu hudebních a zvukových nahrávek pro taneční a divadelní představení (např. VyšeHrátky – Vyšehrad Praha, úzce dlouhodobě spolupracuje s tanečním oddělením ZUŠ Kostka Vsetín). Přes dvacet let působí jako hlavní zvukař „v terénu“ tradiční slavnosti Královské Stříbření Kutná Hora, kde zodpovídá za hudbu, přímo vysílané mluvené slovo herců i přípravu hudebně dramatických postsynchronů.