Kotva
Mapa webu

Radek Břicháč


 

Radek Břicháč - bicí nástroje

 

Na bicí nástroje hraji od svých patnácti let. Narodil jsem se 5.9.1971 v Mariánských Lázních, kde jsem navštěvoval základní uměleckou školu již od útlého dětství.

Konzervatoř Jaroslava Ježka  jsem vystudoval ve třídě prof. Ivana Smažíka. Po dobu studií jsem získával zkušenosti v několika kapelách a orchestrech.Vzpomenu jen na některé -  Normal people ,Window ,Return to silence. Jako externista jsem hostoval v orchestru činohry Národního divadla.

Pro moji práci byla významná i zkušenost , kterou jsem získal pobytem v  USA. V  Miami jsem byl členem orchestru Majesty of the seas společnosti Royal Caribbien .

Po návratu z USA jsem navázal spolupráci se skupinou Laura a její tygři a obnovil spolupráci s kapelou Trevor Blanchet .Další mé činnosti jsou Jazzový Kvartet . Od roku 2002 spolupracuji se zpěvákem Davidem Krausem.

Má diskografie čítá v  současné době dvě CD s kapelou Laura a její tygři a demo snímek Trevorovi chlapci. Čerstvou novinkou je jazzová kapela Fabrik .  Nadále spolupracuji s kapelou Davida Krause jak při koncertování, přípravě nové desky , tak v TV pořadu Uvolněte se prosím Jana Krause. Spolupracuji také s teplickou kapelou The bobblers.

 

Pedagogicky působím  v ZUŠ Říčany u Prahy .  Moji žáci  Jaromír Čížek, Pavel Martínek a Jan Ježek také studují na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Jsem kapelníkem bubenického seskupení Samba band, které vystupuje při různých společenských akcích -  prestižní plesy, Avon pochod, mistrovství světa v latinsko-amerických  tancích, školní přehlídky a soutěže.

V současnosti jsem reprezentantem a  firemním hráčem firmy  MAPEX.

Více se dozvíte na www.radekbrichac.cz

 

 

Diskografie: 

                   

                     

        

 

Ústřední kolo soutěže MŠMT ve hře na bicí nástroje ZUŠ Praha 8, Taussigova15. - 17.5.2015 SAMBA BAND ŘÍČANY - 2.cena 
Soubor pracuje pod vedením pana uč. Radka Břicháče