Kotva
Mapa webu

Aktuality


Moc gratulujeme našemu komornímu pěveckému sboru NaLaděno! Naši žáci spolu se sbormistryní Mgr. Lucií Novákovou, která sbor na soutěž skvěle připravila, vybojovali postup do celostátního kola soutěže pěveckých sborů v Uničově! Budeme držet palce i dále!!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GRATULUJEME K SOUTĚŽNÍMU ÚSPĚCHU!

V sobotu 9.10.2021 vybojoval náš fagotista Vojtík Anelt na Interpretační soutěži Českého spolku dvouplátkových nástrojů 2. místo! Gratulace patří samozřejmě i MgA. Lukáši Kořínkovi za přípravu soutěžního výkonu!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minulý víkend se vydala výprava pěti flétnistek spolu s pedagogy Barborou Kořínkovou a Markem Přibylem na masterclass do Löbau.

Doufáme, že jim masterclass přinesl spoustu nových a zajímavých poznatků a že si užili hezký sobotní výlet!  Pedagogům děkujeme za přípravu žáků na tento kurz!

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Základní umělecká škola Říčany hledá pedagoga klavíru.

Chcete-li se zapojit do našeho skvělého týmu, kontaktujte vedení školy iveta.sinkulova@zus.ricany.cz

  


Minulý týden vystoupil náš skvělý mladý klavírista Matěj Korytář v Německu, při příležitosti předání titulu "Evropské město kultury" pro Chemnitz. Matěj získal v červnu 2021 na soutěži Prague Junior Note 1.cenu a Cenu hudební mládeže Saské Ministryně pro Evropu "Jungendmusikpreis der Sächsischen Europaministerin". Tato cena byla právě koncert v Chemnitzu. Gratulujeme, Matěji, k překročení umělecký hranic České republiky!

 


 

Vážení rodiče, milé děti!

Vítáme vás v novém školním roce 2021/2022. Těšíme se, že tento školní rok bude lepší než ty dva roky předešlé. Těšíme se na setkání s vámí a na výuku, která nás společně čeká. Doufáme, že se uvidíme více prezenčně než distančně.

 

Veškeré informace k výuce naleznete v sekci STUDIUM/Informace k novému školnímu roku 2021/2022

https://www.zusricany.cz/index.php?type=Post&id=730

 

 

Přejeme nám všem krásný nový školní rok!

Vaše ZUŠka


VIRTUÁLNÍ GALERIE 

Nejen koncerty se nám v této době přesouvají na obrazovky počítačů. Jako prezentaci tvorby žáků našeho výtvarného oddělení jsme pro vás vytvořili VIRTUÁLNÍ GALERII. Projít obrázky si můžete téměř jako na opravdové výstavě. Všem žákům děkujeme za jejich zaslané ukázky tvorby a paní učitelkám Haně Šebestíkové a Simoně Spáčilové patří velký dík za nápady a vedení. Dříve než navštívíte odkaz galerie, přečtěte si, jak galerii ovládat.  

Těšíme se, že se tam třeba potkáme! :-)

https://hubs.mozilla.com/URNpsyX/unconscious-dearest-tract

JAK GALERII SPUSTIT?

1)      Odkaz na galerii je nejlepší otevřít v prohlížeči Google Chrome, načtení odkazu může chvíli trvat.

2)      V dalším kroku zvolte Join Room.

3)      Vyberte si postavu „avatara“, se kterou se chcete po galerii procházet.

4)      Povolte mikrofon, zkontrolujte audio, zapněte si vaše reproduktory. Již by měla být slyšet hudba utvářející příjemnou atmosféru galerie.

5)      Zvolte Enter Room. Vítejte v galerii! 

6)      Po prohlídce nezapomeňte zvolit LEAVE. Uvolníte tak prostor dalším návštěvníkům.

 

JAK GALERII OVLÁDAT?

1)      Doporučujeme používat připojenou počítačovou myš, umožňuje využívat více funkcí galerie.

2)      Pohyb je možný šipkami ????, písmena Q a E umožní otáčení.

3)      Kliknutím pravého tlačítka myši na příslušný obrázek se vám zobrazí ve větší velikosti.

 

RADY A TIPY PRO LEPŠÍ ZÁŽITEK:

1)      Domluvte se s přáteli a sejděte v galerii společně, projděte si obrázky spolu, sdílejte dojmy v chatu, ohodnoťte obrázky, které vás zaujmou.

2)      Můžete si i povídat, pokud jste u požadovaného „avatara“, kterému chcete něco sdělit dostatečně blízko. Funguje to stejně, jako když byste chtěli mluvit naživo. MAXIMÁLNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ VE STEJNOU CHVÍLI JE PROTO POUZE 10, ABYSTE MOHLI PLNĚ VYUŽÍT VŠECHNY MOŽNOSTI GALERIE.

3)      Galerie obsahuje i video se zvukem, můžete si pustit.

4)      Pokud by vás rušila hudba, stačí dojít postavičkou ke klavíru a vypnout ji.

5)      KROMĚ REAKCÍ A KOMENTÁŘŮ PROSÍME DO GALERIE NIC DALŠÍHO NEVKLÁDAT, buďte prosím ohleduplní k ostatním návštěvníkům.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

-