Kotva
Mapa webu

Smyčcové oddělení


Vedoucí smyčcového oddělení:

Mgr.Jitka Adamusová - housle, viola

Vyučující pedagogové

BcA.Ondřej Cibulka - violoncello

Markéta Dominikusová, DiS.- housle

MgA. Aleš Kaspřík - violoncello

Mgr.Hana Kutmanová - housle

Mgr.Iveta Sinkulová - housle, souborová hra

Tomáš Zeman, DiS.- kontrabas  

 

Hejtmanka Středočeského kraje Ing.Jaroslava Pokorná Jermanová ocenila žáky ZUŠ Říčany za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje ve školním roce 2016/2017, kteří reprezentovali kraj v celostátním kole soutěže žáků ZUŠ. V kategorii dechových orchestrů si ocenění převzala Říčanská dvanáctka pod vedením kapelníka Jiřího Odcházela. V kategorii hra na smyčcové nástroje si ocenění převzaly Kateřina Stocková a Adéla Hobzíková. Obě houslistky jsou ze třídy paní učitelky Hany Kutmanové. Gratulujeme!! Na fotografii jsou zástupci Říčanské dvanáctky Anežka Fořtová a Martin Jaroš.

 

Mezinárodní houslová soutěž Jaroslava Kociána v Ústí nad Orlicí

Adéla Hobzíková a Kateřina Stocková  - čestné uznání 3.stupněPedagog: Hana Kutmanová,Korepetice: Markéta Sinkulová

GRATULUJEME!!

Mezinárodní houslová soutěž Josefa Muziky v Nové Pace 

2.kategorie

Kateřina Stocková  - stříbrné pásmo a diplom za nejlepší provedení povinných skladebPedagog: Hana KutmanováKorepetice: Hana Javorská

GRATULUJEME!!  

 

 

Houslový soubor ZUŠ Říčany na soutěži v Mladé Boleslavi

 

Magdaléna Podlucká s paní učitelkou Jitkou Adamusovou na Mezinárodní smyčcové soutěži Jaroslava Kociána v Ústí nad Orlicí

 

Houslový seminář s paní prof. Květoslavou Hasilovou, proběhl 12.4.2014 v sále ZUŠ Říčany.


 14.2.2014 proběl na ZUŠ Říčany violoncellový masterclass  pod vedení vynikajícího violocellisty Kyrila Rodina, člena Kvarteta P.I.Čajkovského a vítěze slavné Čajkovského soutěže v Moskvě. 


12.2.2014 navštívilo ZUŠ Říčany Kvarteto P.I.Čajkovského z Moskvy.N.Sačenko, Z.Malachov, S.Baturin a K.Rodin na společné fotografii s žáky paní učitelky Hany Kutmanové.


Trio ve složaní Matouš Kutman - klavír, Magdaléna Kořenová a Jáchym Šimon - housle zahrálo ve Valdštejnském paláci (ped.H.Kutmanová)

 

Žákyně paní učitelky H.Kutmanové Magdaléna Kořenová  na konzultačním náslechu u paní profesorky K.Hasilové na konzervatoři v Teplicích. Náslech sleduje Kateřina Stocková s maminkou.

 

Dopoledne s filharmoniky 8.listopadu v Sukově síni pražského Rudolfina. Děti ze smyčcového oddělení ZUŠ Říčany s koncertním mistrem violoncellové skupiny ČF Josefem Špačkem st. (vlevo) a koncertním mistrem ČF houslistou Josefem Špačkem ml. (vpravo) 

 

Na koncertě České filharmonie v pražském Rudolfinu

-----------------------------------------------------------------------------------

V pondělí 24.1.2011 měli žáci a učitelé ZUŠ Říčany možnost navštívit houslařský ateliér mistra Tomáše Pilaře v Hradci Králové. Děkujeme panu Tomáši Pilařovi za milé přijetí, za vyčerpávající informace a a za možnost strávit krásný den v jeho společnosti.

  

Za žáky a učitele smyčcového oddělení

Iveta Sinkulová, ředitelka ZUŠ Říčany

Jitka Adamusová, vedoucí smyčcového oddělení

------------------------------------------------------

Hraje celá rodina - předprázdninová předehrávka houslového oddělení