Kotva
Mapa webu

Komorní orchestr ZUŠ

Vedoucí souboru: dirigent orchestru: Mgr. Jiří Odcházel umělecká vedoucí orchestru: Mgr. Jitka Adamusová

 

Smyčcový orchestr se na naší škole začal formovat v roce 2004, kdy se starší žáci  z nástrojových souborů  sešli v malém smyčcovém orchestru. 

V roce 2006 se ujal vedení orchestru  dirigent  Josef Brázda.

Od roku 2015 převzal vedení orchestru dirigent a pedagog Jiří Odcházel. Uměleckou vedoucí orchestru se stala Paní učitelka Jitka Adamusová

 

Dnes má za sebou komorní orchestr již řadu koncertů a ocenění a těší nás pozvání na další akce. Velmi pěkný byl koncert s našimi japonskými přáteli z města Ótzu.V roce 2009 získal komorní orchestr 1.místo v krajské soutěži ZUŠ, která se konala v Mladé Boleslavi a v roce 2012 místo 2. V roce 2016/2017 natočil orchestr pod taktovkou Josefa Brázdy své první CD s názvem Raná díla géniů klasické hudby. Orchestr velmi intenzivně spolupracuje s podobnými orchestry v zahraničí (Japonsko, Itálie, Německo) a reprezentuje školu při různých příležitostech. Každým rokem také doprovází nejlepší absolventy při jejich závěrečném koncertě.

V roce 2018 se orchestr probojoval v soutěži MŠMT  ve hře orchestrů až do ústředního kola a odvezl si krásné ocenění ve stříbrném pásmu.

Naší základní myšlenkou jsou společné, příjemně  strávené chvíle dětí, rodičů i pedagogů a chuť něco krásného  vytvořit. Přijďte, těšíme se!

TRE NAZIONI........UNA MUSICA

orchestra MABERLINER (Itálie)

komorní orchestr ZUŠ Říčany (Česká republika)

orchestr ,,Grenzenlos" Zittau (Německo)

17. - 23.dubna 2017 Pistoia - Evropské město kultury 2017

Děkujeme! Vielen Dank! Grazie!

Na fotografii zleva starosta města Pistoi, Rose Lorena Polimeni, Iveta Sinkulová,

Tina Nuti, Riccardo Cirri, Sven Rössel

 

 

Společná fotka. Na pódiu se sešlo celkem 109 hudebníků ze tří evropských zemí.

----------------------------------------------------------------