Kotva
Mapa webu

MgA. Markéta Poláková


MgA. Markéta Poláková - klavír, korepetice

Markéta Poláková vystudovala v letech 1997–2003 Pražskou konzervatoř pod vedením prof. Evy Boguniové. V roce 2009 se stala absolventkou HAMU ve třídě prof. Ivana Klánského. Absolvovala 1. Koncertem pro klavír a orchestr S.Prokofjeva spolu s  Pražskou Komorní Filharmonií v rámci cyklu koncertů HAMU „Ti nejlepší“.

Pravidelně se účastnila letních hudebních kurzů v Písku, kde pracovala pod vedením Zdeny Janžurové. Opakovaně se zúčastnila také kurzů a mezinárodní Soutěže Zdeňka Fibicha v interpretaci melodramů. V roce 2003 postoupila do druhého kola mezinárodní klavírní soutěže Beethovenův Hradec.

Markéta Poláková se také věnuje komorní hře, zejména repertoiru s dechovými nástroji, s nimiž nahrála např. Poulencův klavírní sextet ve spolupráci se zvukovým studiem HAMU. Dále spolupracuje s violoncellistou Škampova kvarteta, Lukášem Polákem. V současné době pravidelně doprovází pěveckou třídu sopranistky Libuše Vondráčkové a Sukův Komorní sbor.

Během studií i po jejich ukončení působila jako pedagog hry na klavír na několika školách (ZUŠ Jana Hanuše, ZUŠ Křtinská, ZUŠ Čerčany, Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, ZUŠ Štefánikova).