Kotva
Mapa webu

O sboru NaLaděno


Pěvecký sbor NaLaděno

Vedoucí sboru: Mgr. Lucie Nováková

 

Ve školním roce 2012 byl na ZUŠ Říčany založen Komorní pěvecký sbor, který umělecky vedla paní uč. MgA. Martina Kučerová do roku 2017.

Od roku 2018 vedení sboru převzala zpěvačka a učitelka Lucie Nováková. Do sboru chodí především žáci z pěveckého oddělení. Komorní sbor se postupně zapojuje do akcí, které škola pořádá a sbírá zkušenosti na koncertních pódiích doma i v zahraničí. V roce 2019 se komorní pěvecký sbor probojoval až do ústředního kola soutěžní přehlídky MŠMT ve sborovém zpěvu, kde získal 2. cenu. Sbor také vystoupil na festivalu „ExtraSchicht" v německém Borkenu. Podařilo se nám navázat kontakt s japonskými umělci Mayu Gonto a Kimiya Sato. Společně jsme natočili 3 písně na CD a zahráli a zazpívali si na koncertě v říčanské Olivovně, kde zazněly i originální skladby japonských umělců.

 V zimě 2019 jsme uspořádali společný vánoční koncert s mladoboleslavskými Jiřičkami a v plánu máme i další společné koncerty s českými i zahraničními sbory. Kromě zkoušek a koncertů jezdíme pravidelně na soustředění, kde máme i jiné než hudební zážitky.

Náš repertoár tvoří především písně 20. století, lidové i populární a v neposlední řadě skladby hebrejské.