Kotva
Mapa webu

Mgr.Martina Červená


Mgr.Martina Červená - zpěv,  literárně-dramatický obor

 

Narozena roku 1973 na Valašsku. 

Od dětství navštěvovala tehdejší LŠU v Rožnově pod Radhoštěm obor – hra na klavír, později sólový zpěv.
Po maturitě na rožnovském gymnáziu začala studovat Pedagogickou fakultu UP v Olomouci obor – český jazyk a hudební výchova. Během studia v Olomouci zpívala ve fakultním sboru pod vedením Jiřího Klimeše ml.,s kterým se účastnila mnoha koncertů v Rakousku, Německu a Švýcarsku.
Paralelně s touto činností zpívala s Olomouckým dixielandem a Big Bandem Jindry Závodného.
V tomto období byla pod pedagogickým vedením sólisty olomoucké opery Jaroslava Majtnera (zpěv) a Doc. Stanislava Běhala, sólisty Olomoucké filharmonie (klavír).
Studium ukončila státními zkouškami v roce 1995.
V roce 1994 byla přijata na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, a sice na divadelní fakultu – obor muzikálové herectví. Studovala pod vedením Jany Janěkové st., herečky Mahenova divadla (herectví), Prof. Jarmily Krátké (zpěv) a dalších pedagogů.
Během studia hostovala v Mahenově divadle v Shakespearově Bouři a v kabaretním představení Musical Party.
Studium na JAMU absolvovala rolí Aldonzy v muzikálu Muž z kraje La Mancha v roce 1998.
Téhož roku se přestěhovala do Prahy, kde záhy vyhrála konkurz na roli Patty a Jane v muzikálu Pomáda. Hostovala ve Stavovském divadle v Osbornově Komikovi, v divadle Semafor a v karlínském hudebním divadle ve slavné West Side Story si zahrála roli Rosálie.
Do pražského jazzového světa ji uvedl vynikající skladatel a pianista Milan Dvořák a vznikla tak například spolupráce s kapelami J.J.Jazzmen, Jazz Revue a Českým saxofonovým kvartetem.
Společně s pianistkou Zuzanou Němečkovou a saxofonistou Romanem Fojtíčkem vystupuje v pravidelných muzikálových koncertech v Praze i v okolí.
Své hlavní těžiště vidí v oboru sólový zpěv a ve vedení ženského pěveckého sboru Sirény.
Má ráda své rodné Valašsko, kvalitní vínko a veselé temperamentní lidi.