Kotva
Mapa webu

BcA. Nikita Stěpaněnko, DiS.


 

BcA. Nikita Stěpaněnko, DiS. - klavír, korepetice

 

Český klavírista ruského původu, Nikita Stěpaněnko, je laureátem mnoha cen z mezinárodních klavírních soutěží v Česku, Itálii či v USA. Pan Stěpaněnko pochází z částečně hudební rodiny, jeho prarodiče z matčiny strany byli oba klavíristé. Obdařen absolutním sluchem a synestezií, tento rodák z Prahy hrál na masterclassech velkých klavíristů jako jsou Ivan Klánský, Kirill Gerstein, Jan Bartoš, Ivo Kahánek, Martin Kasík, Piotr Paleczny, Saleem Ashkar a další. 

 

  Kromě sólové hry, vystupoval pan Stěpaněnko jako sólista i s orchestry jako jsou Pražská Komorní Filharmonie, Filharmonie Hradec Králové či Asian Cultural Symphony Orchestra. Kromě klavíru se pan Stěpaněnko věnuje aktivně i sborovému zpěvu posledních 6 let jako bariton (účinkoval například s New York Philharmonic Orchestra jako člen symfonického sboru Manhattan School of Music). V klavírním repertoáru pana Stěpaněnka se dá najít hudba od J. S. Bacha po českou i světovou klavírní hudbu 20. století od K. Slavického či N. Kapustina. 

 

  Nikita Stěpaněnko začal hrát na klavír v 6 letech ve třídě Mgr. Marianny Khidirové na ZUŠ Ilji Hurníka (2001-2010), poté absolvoval hudební gymnázium na Žižkově pod vedením MgA. Hany Dvořákové (2010-2014), následně absolvoval Pražskou Konzervatoř s vyznamenáním, kde byl ve třídě MgA. Adama Skoumala (2014-2016) a nakonec absolvoval bakalářské studium v New Yorku, USA, na Manhattan School of Music, kde byl ve třídě MgA. Alexandra Mutuzkina (2016-2020).