Partneři
Kotva
Základní umělecká škola Říčany
Aktuality
Pololetní koncert, KC Labuť, 17.30
11.1.2018

Vážení přátelé, ZUŠ Říčany vás zve do KC Labuť 29.ledna 2018 na Pololetní koncert. Přijďte se podívat. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mikulášský koncert ZUŠ Říčany, 4.12.2017 v KC Labuť 17.30
23.11.2017

Milé děti a vážení rodiče, přijďte v pondělí 4.12. v 17.30 do KC Labuť v Říčanech. Uvidíte a uslyšíte mnoho malých a šikovných muzikantů a možná přijde i Mikuláš s andělem a čertem. Těšíme se na vás!

NA CO BUDU HRÁT?
1.11.2017

Milé děti, pokud máte rádi písničky, rádi zpíváte a líbí se vám nějaký hudební nástroj, přijďte se svými rodiči 15.listopadu 2017 v 17.30 do kaple v Olivovně.
Základní umělecká škola Říčany ve spolupráci s Olivovou dětskou léčebnou připravila pro všechny děti, které mají zájem o hru na hudební nástroje zábavný koncert. Na koncertě uslyšíte a uvidíte všechny hudební nástroje, které na naší umělecké škole vyučujeme a můžete si na některé z nich i zkusit zahrát. Uvidíte a uslyšíte také svoje kamarády, kteří už nástroje umí ovládat a umí zahrát lidové písničky či malé nebo větší skladbičky. Přijít může úplně každý, kdo chce do výuky lehce nahlédnout a na něco zeptat. Koncert ale není určen pouze pro malé děti, vždyť do dechového nebo pěveckého oddělení přijímáme i děti, které mají první třídu již dávno za sebou.
Těšíme se, že se v Olivovně sejdeme v co největším počtu. Zapište si termín koncertu do svých diářů a přijďte!
P.S. Možná nás navštíví i hudební klaun nebo Teta z netu? Nebo Kašpárek, který by také chtěl hrát na hudební nástroj? Těšte se. Máme pro vás překvapení!!
.

 

Vzpomínkový koncert za Josefa Brázdu
31.10.2017

Vážení přátelé, rodiče, děti a kolegové,

zveme vás na vzpomínkový koncert za Josefa Brázdu, skvělého pedagoga a člověka, který nás navždy opustil v sobotu 9.9.2017. Koncert se uskuteční v kostele sv.Petra a Pavla v Říčanech dne 31.10.2017 v 18.00 hodin.

Absolventské koncerty
19.6.2017

Zveme vás na Absolventské koncerty ZUŠ Říčany. 19.6.2017 v KC Labuť, 20.6.2017 Orchestrální koncert se sólisty Andreou Moučkovou, Kateřinou Končickou a Jáchymem Svobodou a poslední koncert se uskuteční 21.6. 2017 v Kapli Olivovy dětské léčebny. Vystoupí absolventi z klarinetové a pěvecké třídy Anna Kloužková, Matěj Kotrba a Nikola Novotná . Koncerty začínají v 17.30. Absolventi výtvarného oboru vystavují své práce v prostorách Staré radnice na Masarykově náměstí. přijďte si poslechnout, těšíme se na vás.

Koncert žáků z pobočky Strančice
5.6.2017

V pondělí 5.června 2017 se od 18.30 hodin uskuteční závěrečný koncert klavírní a dechové třídy v pobočce Strančice. Koncert proběhne v jídelně školy. Přijďte, těšíme se na vás.

KOVU REPRÍZA
11.5.2017

V rámci celostátního happeningu ZUŠ ZUŠ OPEN pořádáme výstavu KOVU REPRÍZA.

Druhý život kovových zbytků

Vernisáž v úterý 30.5.2017 v 18.00 hodin

Technologická galerie Fakulty ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6 – Dejvice

Na vernisáži vystoupí saxofonový soubor Sax&Rhythm Junior

pod vedením Tomáše Remka.

Přijďte se podívat!

KDYŽ OPEN, TAK OPEN.......
30.5.2017

 V rámci celostátníhi happeningu ZUŠ ZUŠ OPEN pořádáme první Den otevřených dveří v historii školy!

ZUŠ Říčany, Masarykovo náměstí 57 OD 13.00 – 17.30 HODIN

Provázet vás bude soubor bicích nástrojů SAMBABAND s Radkem Břicháčem

 Těšíme se na všechny děti a jejich rodiče - chceme jim ukázat naši ZUŠku.

Přijďte mezi nás a nahlédněte do naší výuky v hudebním oboru.

Těšíme se na vás!

Koncert ZUŠ Říčany ke Dni matek
15.5.2017

Zveme vás na  koncert věnovaný všem maminkám a babičkám k jejich květnovému svátku.

Festival základních uměleckých škol Středočeského kraje
3.5.2017

Již XI.ročník Festivalu ZUŠ SK proběhne tentokrát v ZUŠ  v Benátkách nad Jizerou od 3. - 4.5.2017. Na festivalu vystupují nejúspěšnější žáci středočeských zušek, kteří získali v soutěžích MŠMT 1.místa. Galakoncert proběhne 4.5.2017 v 18.00 hodin.Festival ZUŠ SK finančně podporuje Středočeský kraj.

Kraj mého srdce
3.5.2017

Od 25.4. - 19.5. 2017 probíhá v prostorách  Staré radnice  a Husovy knihovny v Říčanech výtvarná výstava prací žáků říčanských škol na téma Kraj mého srdce. Pořádá ZUŠ Říčany, město Říčany a Husova knihovna. Přijďte se podívat.

Bakalářský koncert Markéty Sinkulové
29.3.2017

Naše bývalá absolventka a nyní paní učitelka, klavíristka Markéta Sinkulová vás zve na svůj bakalářský koncert, který se uskuteční 18.dubna 2017 od 19.30 na HAMU v Praze.

V.ročník soutěže Pěvecké mládí
9.3.2017

Vážení přátelé, zveme vás na V.ročník pěvecké soutěže pro mladé zpěváčky ze říčanských škol Pěvecké mládí. Soutěž proběhne v kulturním centru Labuť a je veřejná.Pro velký počet účastníků začne soutěž již v 8 00 hodin. Přijďte povzbudit své kamarády a přijďte si poslechnout.

Taneční akademie, KC Labuť, 17.30
23.2.2017

Vážení rodiče a milé děti. Zveme vás již tradičně na Taneční akademii, kterou pořádá taneční oddělení ZUŠ pod vedením paní uč. P.Dolečkové ve čtvrtek 2.března 2017 v KC Labuť od 17.30. Přijďte, těšíme se na vás.

Pololetní koncert, KC Labuť, 17.30 - SE NEKONNÁ Z DŮVODU VELKÉ NEMOCNOSTI ŽÁKŮ
2.2.2017

Již tradičně vás zveme na pravidelný, veřejný koncert žáků ZUŠ Říčany. Koncert si můžete poslechnout 2.2.2017 od 17.30 v KC Labuť v Říčanech.

Klavírní seminář s Petrem Toperczerem
27.1.2017

Klavírní seminář pedagogů, žáků a rodičů  klavírních tříd s vynikajícím pedagogem a klavíristou Petrem Toperczerem.

Slavnostní koncert a křest CD komorního orchestru ZUŠ Říčany
31.10.2016

Vážení přátelé, všichni jste srdečně zváni na Slavnostní koncert komorního orchestru ZUŠ Říčany. Koncert vám navodí předvánoční náladu, bude plný hostů a během koncertu požehná pan farář novému CD ,,Raná díla géniů klasické hudby", který orchestr se svým dirigentam Josefem Brázdou natočil pod skvělým vedením hudebního režiséra Ondřeje Urbana. Nebudou chybět ani hosté - studenti z hudební školy v německém Zittau a klavírista Marek Kozák, laureát soutěže Pražské jaro.

Po koncertě jste zváni na malé občerstvení.

Kdy a kde? 24.11.2016 od 17.30 v Olivovně v kapli. Přijďte, těšíme se na vás.

Na co budu hrát?
31.10.2016

Zábavný koncert pro všechny malé i velké děti, které se chtějí učit hrát na hudební nástroj. 9.11.2016 od 17.30 v Olivovně v kapli. Přijďte, těšíme se na vás!

Výtvarné dílny v Lidické galerii
21.9.2016

Výtvarné dílny 5. a 12.října 2016 v Lidické galerii. Týká se žáků a pedagogů výtvarného oddělení. Bližší informace najdete v sekci Aktuální informace

Borken
1.7.2016

V Borkenu bylo skvěle!!!

V Borkenu bylo skvěle!! Děkujeme německým kolegům z Musikschule Borken a zvláště panu řediteli Ulfu Hoppenau a jeho žene Zuzaně za krásné chvíle, které jsme mohli společně strávit.Těšíme se příští rok v Říčanech na viděnou.Celý projekt je finančně podpořen Městem Říčany a je realizován ve spolupráci s koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem za podpory MŠMT.Iveta Sinkulová, ředitelka školy

 
 
ZUŠ OPEN

 
 
Certifikát
Základní umělecká škola Říčany - idatabaze.czZákladní umělecké školy - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Sambaband

Vloženo: 12.12.2016 | Autor: admin| Zobrazeno: 153x | Upravil: Sinkulova

Vedoucí soubor: Radek Břicháč

 

 

ZUŠ Říčany zahájila školní rok zcela netradičně! V Olivovně, 30.8.2017 proběhl velký

OPEN AIR JAZZ JAM KONCERT

  O příjemné chvíle se postaraly říčanské soubory SAMBABAND, SAX&RHYTHM junior, TANEČNÍ ORCHESTR ZUŠ , SAX&RHYTHM a JAZZMAZEC

Školní rok jsme zahájili velmi neformálně, poslechli jsme si hodně dobré muziky, popovídali si s přáteli a užili jsme si krásné odpoledne a večer. Jsme rádi že jste přijali naše pozvání a že se v Olivovně sešlo opravdu velké publikum!! Takže v srpnu 2018 zase v Olivovně!!

 

 

V pátek 8.září 2017 podepsalo město Říčany partnerskou smlouvu s německý městem Borken. Společně s představiteli města Říčany odjel do Borkenu i zástupce ZUŠ Říčany, soubor bicích nástrojů SAMBA BAND pod vedením Radka Břicháče. SAMBA BAND měl v Borkenu velký úspěch, navázali jsme mnoho dalších kontaktů a velmi nás těší, že jsme mohli být přítomni u této velmi významné události. Děkujeme všem borkenským přátelům za skvěle strávené dny a městu Říčany za podporu.

Mgr. Iveta Sinkulová, ředitelka ZUŠ Říčany

 

Bubenické seskupení Samba band vzniklo v roce 2000 na ZUŠ Říčany.
Tento orchestr bicích nástrojů dal dohromady učitel  Radek Břicháč. Jako vzor mu posloužil TAM TAM ORCHESTRA Miloše Vacíka. Jak název napovídá , Samba band se  zabývá převážně brazilskou sambou. Orchestr se skládá z  různého počtu  hráčů , žáků třídy bicích nástrojů.Každý z hráčů obsluhuje jeden bicí nástroj a svůj part. Spojením jednotlivých partů vzniká složitější komplementární rytmus tak, jak tomu je v sambových  školách v Brazílii. Skladby repertuaru Samba bandu byly převzaté od Tam Tam Orchestru Miloše Vacíka                                           

                          1.Batucada – M. Vacik  arr. S.B. Radek Břicháč.
                           2.Reque samba-M.Vacík arr. S.B. Radek Břícháč
                           3.Maracatu-M. Kreuzberg M. Vacík  arr. S.B. Radek Břicháč
                           4.Partitto alto M. Vacik  arr.S.B. Radek Břicháč
                           5.R.B.Samba R.Břicháč


Na nové tvorbě se podílí také Pavel Martínek a Jan Ježek, bývalí žáci ZUŠ Říčany,  dnes studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka.V červnu 2003 Samba band natočil své první demo CD a reklamní spot . Živé vystupování letos doplní latino večery  na různých místech České republiky. 
Samba band již vystupoval při různých příležitostech,  například Stavební veletrh FOR ARCH, otvírání cyklo stezky Ladova kraje a na různých společenských akcích školních i mimo školních. Počty obsazení Samba bandu jsou různé, podle potřeby a požadavků pořadatele.Minimální počet  je šest hráčů,dosavadní maximum počtu  je čtrnáct hráčů.  

V květnu roku 2004 došlo k dalším vývojovým změnám po nedorozumění  s  panem  Milošem Vacíkem . Samba band přestal hrát skladby Tam Tam orchestru a inspiroval se originály brazilských batucad. Hrajeme i  vlastní skladby a pracujeme na dalších.
                                                      Repertoár: Batucada 2.
                                                                     Velko triolovka
                                                                     Spider samba
                                                                     R.B.samba 2.
                                                                     Phone samba
                                                                     Afrika
Tyto skladby se také objevily na druhém demo CD 11.5.2004.
Podařilo se nám natočit video clip a máme i vlastní webové stránky www.sambaband.tk  
.S novou vyzáží a novými členy pracujeme na dalších skladbách našeho reperuáru.Podařilo se nám také pár pěkných vystoupení, vzpomenu jen na některé - Mistrovství světa v latino tancích Ostrava, AVON POCHOD proti rakovině prsu, a další.

 

 

Bývalí členové souboru SAMBA BAND

Slavnostní koncert v Betlémské kapli

Vloženo: 12.12.2016 | Autor: admin| Zobrazeno: 307x | Zatím neupraveno
Vystoupení Sambabandu na Slavnostním koncertě v Betlémské kapli.

 
 
Celkem: 1 článků