Komorní orchestr ZUŠ

KOMORNÍ  ORCHESTR  ZUŠ

Dirigent : Mgr. Josef Brázda

 
Koncert Komorního orchestru ZUŠ Říčany v galerii Kotelna v listopadu 2011
/foto R.Flachs/

Smyčcový orchestr se na naší škole začal formovat v roce 2004, kdy se starší žáci  z nástrojových souborů  sešli v malém smyčcovém orchestru. První vystoupení proběhla v rámci města a regionu. Velmi pěkný byl například koncert v Ondřejovském mlýně.
Orchestr (zatím pouze žákovský) získal o rok později také 2.místo v krajském kole soutěže ZUŠ v Mladé Boleslavi.
V následujícím roce  přišel první impuls k tomu, aby si jednodušší skladby zahráli společně s dětmi i rodiče. První společné vystoupení se uskutečnilo v prosinci 2005 v rámci cyklu Adventní prozpěvování.
Velmi nás těší, že společné muzicírování pokračuje a postupně se společně propracováváme k složitějším skladbám a hudebním stylům. V roce 2006 se ujal vedení orchestru  dirigent  Josef Brázda.

Letošní rok je ve znamení barokního repertoáru. Dnes má za sebou komorní orchestr již řadu koncertů a těší nás pozvání na další akce. Velmi pěkný byl koncert s našimi japonskými přáteli z města Ótzu.V roce 2009 získal komorní orchestr 1.místo v krajské soutěži ZUŠ, která se konala v Mladé Boleslavi.
Budeme rádi, když si nás přijdete poslechnout a ještě radši, když si přijdete i zahrát.
Naší základní myšlenkou jsou společné, příjemně  strávené chvíle dětí, rodičů i pedagogů a chuť něco krásného  vytvořit. Přijďte, těšíme se!

Vánoční koncert v Olivově dětské léčebně v Říčanech - 9.12.2007

Společný koncert komorního orchestru s žáky z hudební školy v Ótzu v Japonsku v MěKS U labutě.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE ZUŠ 2009

– HOUSLOVÉ SOUBORY A ORCHESTRY

Komorní orchestr ZUŠ Říčany - 1.místo dirigent Josef Brázda